preloader
Beton Boru Makinası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?
beton boru makinası

Beton Boru Makinası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Beton boru makinası (makinesi) almaya karar verenler , öncelikle iyi bir araştırma evresinden geçmelilerdir. Günümüzde özellikle çin malı kullanan firmaların sayısı oldukça artmıştır.Eğer Gerçekten Kaliteli ve uzun yıllar sorunsuz çalışabilceğiniz bir beton boru makinası almak istiyorsanız mutlak suretle makinada kullanılan malzemelerin marka,menşe araştırması yapılmalıdır.

Beton Boru Makinası almak isteyenlerin bazı hususlarda dikkatli olması gereken bilgiler vardır.Mutlaka ürünün parçalarının nerden alındığı, hangi marka olduğuna dikkat edilmelidir.Çünkü son yıllarda ucuz kalitesiz parça kullanıp beton boru makinası üreten firma sayısı oldukça çoğalmıştır.

Beton Boru makinasında nelere dikkat edilmeli.

Beton boru makinası alırken mutlaka üretici firmanın üretim tesisleri gezilip kontrol edilmelidir.Çünkü üretim tesisleri yetersiz ve stoklarında hiç makina olmayan firmalar size doğru ürün teslim edip etmiyeceği bir muamma olarak kalır. Herkes alcağı makinayı görmek ister. Sonuçta bir kere alıp uzun yıllar bu işten para kazanıcaksınız.

Makinada kullanılan demirlerin kalınlıkları vb parçalar kontrol edilip , sertikaları istenmelidir.

Eğer varsa çalışan beton boru fabrikaları gezilip, firmanın müşterilerinden beton boru makinasının kalitesi ve avantajları ve dezavantajları sorulmalıdır.

Beton boru makinası fiyatı ve kalitesi: Günümüzde bir çok müşterimiz su hataya düşmektedir. Sadece fiyat teklifi isteyip en ucuz makinaya yönelmeleri en büyük hatalardandır. Çünkü piyasada bir çok merdivenaltı diye tabir ediceğimiz beton boru makinası üreticileri vardır. Hiç bir zaman en pahalı en kaliteli en ucuz en kötü mal değildir.

Satış sonrası Destek : Aldığınız makinada satış sonrası destek ve yedek parça temini oldukça önemlidir. Bugün Araba alırken dahi ilk başta yedek parçası ve servisi olan markaları tercih ederiz.Beton boru makinasındada aynı durum söz konusudur . Makinanın bir arızası olduğunda arızanın hızla giderilip tekrar faal duruma geçmesi oldukça önemlidir.

Beton Boru makinasında en önemli parçalar ana şase, vibratörler, elektrik ve hidrolik ünitelerdir .Bu parçaların mutlaka özelliklerini ve markalarını sorunuz.